توالت فرنگی بیده دار


پخش توالت فرنگی بیده دار

بیده توالت فرنگی یا خودشور چیست؟ 
معرفی انواع بیده توالت فرنگی 
توالت فرنگی بیده دار بهتر است یا بدون بیده


بیده های خود شور توالت فرنگی در دو مدل مکانیکی و یا دیجیتال در بازار موجود می باشد. مدل مکانیکی خود شور بدین شکل می باشد که در انتها ی بیده و در قسمتی که لوله پخش کننده آب قرار دارد . یک شیر یا دسته قرار دارد که در مواقعی که از بیده بخواهند استفاده کنند این شیر یا دسته را باز می کنند و آب از لوله خروجی با فشار مشخص خارج می شود و سیستم پاچشی اب باعث شستشو می شود . اما در بیده های توالت فرنگی دیجیتال در کنار نشیمنگاه یک دسته دیجیتالی قرار دارد که تعدادی دکمه فرمان بر روی آن موجود است که در انواع این مدل ها مقدار پاشش آب را می توان به چندین حالت تقسیم کرد و در بعضی از انواع این بیده ها ، سیستم خشک کن نیز طراحی شده است . سیستم خشک کن بیده اتواتیک توالت فرنگی بدین صورت کار می کند که بعد از پاچیدن آب ، درب توالت فرنگی بسته می شود و قسمت داخلی فرنگی با ایجاد گرما و باد خشک می شود. قابلیت تغییر جهت پاشیدن آب از دیگر مزایای بیده های دیجیتالی اتومات توالت فرنگی می باشد . مقدار دمای آب را نیز می توان تنظیم کرد و بعضی از برند ها دارای فیلتر هایی است که آب خروجی عاری از هرگونه باکتری و بیماری می باشد .

مزایای استفاده ازخود شور های بیده توالت فرنگی
  • استفاده نکردن از دست برای شستشو
  • استفاده نکردن از دستمال توالت
  • سهولت در استفاده از بیده های توالت فرنگی
  • صرفه جویی در مصرف آب
به دلیل شستشوی اتوماتیک بدن توسط بیده توالت فرنگی ، این خودشور مناسب برای استفاده افراد سالمند ، کودکان ، زنان باردار ، کسانی که جراحی انجام داده اند و افرادی که مشکات مفصلی دارند؛ می باشد . 
ویژگی های استفاده از خود شوی توالت فرنگی بدون نیاز به دخالت دست
شستشو و طهارت کامل بدن
شستشوی بدن را با هر شدت ، زاویه و دمای اب تنظیم شده توسط مصرف کننده بدون دخالت دست انجام می دهد تا مشکلات بهداشتی طهارت با دست و طهارت مشکل درهنگام استفاده از توالت فرنگی را بهبود می بخشد.
از آنجا که نصب درب توالت فرنگی نیاز به ابزار و افراد متخصص دارد خودشوی توالت فرنگی به صورتی طراحی شده است بدون نیاز به نصاب و یا ابزار خاص به راحتی توسط افراد نصب شود .
قابل نصب بر روی انواع توالت فرنگی های موجود در بازار
نشیمنگاه خودشوی توالت فرنگی از جنس پلیمر آنتی باکتریال نشکن بوده که در مقابل انواع مواد شوینده مقاوم می باشد.
دهانه داخلی نشیمن گاه خودشوی به صورت کاملا باز بوده تا افراد گوناگون بتوانند از آن استفاده کنند.
حداقل آب در هنگام شستشو و طهارت گرفتن و صرفه جویی در مصرف آب 

طریقه نصب درب بیده دار برای توالت فرنگی

طریقه نصب:

درب اولیه توالت فرنگی را جدا نمایید(این کار با باز کردن دو پیچ انتهایی درب انجام میشود)
سطح نشیمنگاه توالت فرنگی را به کمک یک پارچه تمیز کاملا تمیز کنید و دستگاه راحت پاک را جایگزین کرده
ابتدا روکش قرمز رنگ چسب های دو طرفه را جدا نموده و طبق فیلم نصب آنهارا به زیر دستگاه چسبانده و دستگاه را بر دهانه تمیز شده توالت فرنگی بچسبانید تا محکم شود
سیم دستگاه را با فشردن سوکت سفید از آداپتور جدا نموده ,سیم را از محل ایمن به کنار پریز برق منتقل کرده دوباره به کمک سوکت سفید دو سیم دستگاه و آداپتور را به هم متصل کنید(کابل خروجی دستگاه دارای دو سیم است که باید هر کدام از آنها به یک سیم از کابل آداپتور متصل شده ,زیر سوکت سفید محکم شوند. رنگ سیم ها مهم نیست)
شلنگ زیر شیر اهرمی نزدیک توالت فرنگی را باز کرده ,شیر دو خروجی موجود در دستگاه را به جای آن متصل کرده دوباره شلنگ را به خروجی 1 از شیر دو خروجی ببندید. سپس شلنگ دستگاه را به خروجی 2 شیر دو خروجی فشار دهید تا محکم شود.
به کمک یک سوزن میتوان برای بار اول زاویه پاشش نازل های آب را تنظیم نمود
نکته1: بعد از 15دقیقه از اتصال آداپتور به پریز برق دمای سطح نشیمنگاه به38 درجه میرسد و تاوقتی به برق متصل باشد در این دما باقی میماند.برای شستشوی دستگاه لازم نیست آن را از برق بکشید ,دستگاه ضد آب و قابل آبکشی است
نکته 2: اگر اهرم شیر دوخروجی در حالت1 قرارگیرد آب با فشار و دمای تنظیم شده از خروجی 1 یعنی همان شلنگ توالت(جهت شستشوی معمول)خارج میشود.اگر اهرم شیر دوخروجی در حالت2 قرار گیردآب با فشار و دمای تنظیم شده از نازل های دستگاه(یعنی خروجی2 شیر دوخروجی)به بدن کاربر میپاشد انواع بیده توالت فرنگی
  • دستی با شلنگ
  • برقی با دکمه
  • دیجیتالی با کنترل
  • دارای گرمکن سطح
  • دارای خشک کن با تولید هوای گرم
بسیاری از بیماران مخصوص انواع روماتیسم نمی توانند از سیستم فرنگی استفاده کنند چرا که به دلیل سطح سرد آن دچار عارضه می شوند و از طرفی به دلیل بیماریشان نمی توانند از توالت های ایرانی نیز استفاده کنند چون به مفاصل و ناحیه های متفاوت بدن فشار وارد می سازد . پس مجبور به انتخاب راه سخت یعنی استفاده از لگن می شوند .
اما راه ساده تر استفاده از بیده می باشد که انواع گوناگونی دارد و در هر نوع سیستم فرنگی چه خانگی و چه سیار نصب می شود . بعضی مدل ها مستقیم به شیر آب متصل می شوند و با فشار آب بیماری را می شورند ولی بعضی دیگر به صورت دیجیتالی مقدار گرمای آب را تنظیم می کند و حتی دارای گرمکن سطح فرنگی می باشد که به صورت مداوم حدود ۳۰ الی ۴۰ درجه دما را کنترل می نماید .
مدل های پیشرفته تر با دمیدن هوای گرم باعث خشک شدن می شود که بهتر است از روکش بهداشتی توالت سیستمهای فرنگی نیز استفاده کنید و از نظر بهداشتی به دلیل استفاده افراد مختلف خانواده از توالت سیستمهای فرنگی مطمئن شوید . ما پیشنهادمان استفاده از مدل های پیشرفته این محصول می باشد که می توانید با تماس تلفنی مشاوره رایگان در مورد انتخاب این نوع محصول و جویا شدن در 
مورد قیمت آن بپردازید . توالت فرنگی بیده دار بهتر است یا بدون بیده

مزایای متعدد توالت فرنگی همچون وارد کردن فشار کمتر به زانوها و کمر بسیاری از افراد را به سمت استفاده از این وسیله به جای توالت ایرانی سوق داده است.

میزان مصرف آب کدامیک کمتر است؟
با توجه به پیش بینی های انجام شده که نشان می دهد، جنگ جهانی بعدی در دنیا بر سر آب خواهد بود، از طرفی هزینه های پرداختی آب که روز به روز در حال افزایش است.
یکی از مهمترین سوالاتی یا نگرانی هایی که می توان برای مقایسه این دو وسیله پرسید این است که میزان مصرف آب تولات فرنگی بدون بیده کمتر است یا توالت فرنگی بیده دار؟
 بیده توالت فرنگی معمولاً به دو صورت مکانیکی و دیجیتالی وجود دارند که از طریق بازکردن شیرنصب شده روی فرنگی در مدل مکانیکی و یا فشار دادن دکمه مخصوص پاشش آب در مدل دیجیتالی آب از آن خارج می شود.
مقدار آب خروجی در بیده قابل کنترل است، یعنی می توان آن را در مصرف پایین تنظیم کرد، علاوه بر این از آنجا که آب خروجی از بیده دقیقاً بر روی محل مورد نظر برای شستشو پاشیده می شود، احتمال هدر رفتن آن بسیار کم می شود.
اما در توالت فرنگی بدون بیده باید شیر آبی که در کنار توالت به منظور آبکشی نصب شده را باز کرد و بعد آن را برای آبکشی استفاده کرد.

در این بین فاصله زمانی باز بودن شیر آب در توالت فرنگی بدون بیده بیشتر بوده و مقدار آب بیشتری هدر خواهد شد.

با توجه به این توضیحات مشخص می شود که میزان مصرف آب در توالت فرنگی بیده دار به دلیل امکان کنترل آن پایین تر از مدل بدون بیده است.

توالت فرنگی بیده دار بهتر است یا بدون بیده؟ توالت فرنگی بیده دار بهداشتی است یا بدون بیده؟

یکی از ویژگی های توالت فرنگی بیده دار که از آن به عنوان مزیت در این وسیله یاد می شود، عدم نیاز به هردو دست ویا کلن عدم نیازبه دست برای شستشو است.

مسئله ای که شاید برای بسیاری از افراد که نگران بهداشت دست خود هستند، اهمیت زیادی داشته باشد.
در صورتی که در توالت فرنگی بدون بیده باید با استفاه از دست شلنگ آب توالت فرنگی که شاید در طول روز چندین نفر از آن استفاده کردند را لمس کرد.

از طرفی از نظر برخی از منتقدان استفاده از توالت فرنگی بیده دار، همین مسئله عدم نیاز به شلنگ آب نشان دهنده غیر بهداشتی بودن آبکشی و شستشو با این وسیله است.
در حالی که به واقع این طور نیست، آب داخل بیده از طریق سیستم لوله کشی آب ساختمان وارد این وسیله شده و با فشار بالا به محل مورد نیاز برای شستشو پاشیده می شود.
لذا هیچگونه آب راکد یا مانده ای در داخل بیده توالت فرنگی برای شستشو وجود ندارد، که نگران آلودگی احتمالی آن باشیم.
به این نکته مهم هم توجه داشته باشید که طراحی بیده در توالت فرنگی های بیده دار کمی متفاوت است، بیده های دیجیتالی دارای سیستم تنظیم کننده فشار، دما و جهت پاشش آب را هستند.
همچنین در مدل های پیشرفته تر بیده از سیستم خشک کن خودکار نیز استفاده شده که نیاز به دستمال توالت و معضلات آلودگی بعد از آن را رفع می کند.
همین توضیحات کافیست تا بهداشت بالای استفاده از توالت فرنگی بیده درا مشخص شود.
توالت فرنگی بیده دار بهتر است یا بدون بیده4
استفاده از توالت فرنگی بیده دار راحت تر است یا بدون بیده؟
تصور کنید فردی که به تازگی عمل جراحی داشته، یا فرد مسنی که به دلیل کهولت سن نمی تواند به راحتی دست خود را دراز کرده یا خم شود، یا حتی کودکی که به تازگی از پوشک گرفته شده و قصد استفاده از توالت فرنگی را دارد.
به نظر شما برای چنین افرادی فشار دادن یک دکمه یا کشیدن یک دسته در کنار توالت فرنگی بیده دار راحت تر است، یا برداشتن شلنگ آب، باز کردن شیر، اقدام به شستشو با دست و بستن شیر آب؟
به طور حتم فشار دادن یک دکمه یا کشیدن یک دسته در کنار توالت فرنگی بیده دار که خود، کار شستشو را انجام داده و علاوه بر این درجه و جهت پاشش آب را تنظیم می کند و حتی در برخی از مدل ها دارای خشک کن است، بسیار ساده تر خواهد بود.
از طرفی سیستم گرم کن خودکار در بیده توالت فرنگی در کمترین زمان ممکن اقدام به گرم کردن نشیمن گاه توالت فرنگی می کند، که خود این مسئله می تواند بر احساس رضایت افراد در استفاده از این وسیله مخصوصاً در فصول سرد سال اضافه کند.
اما لازم به نظر می رسد به یک نکته مهم در این قسمت اشاره کنیم و آن عدم اطلاع عموم از نحوه استفاده از بیده در توالت فرنگی بیده دار است.
البته در خصوص در هر وسیله ای که تازه مورد استفاده عموم قرار می گیرد، این یک امر اجتناب ناپذیر است و طبیعتاً باید آگاهی های لازم در خصوص استفاده از آن به افراد داده شود.
که با توجه به پیچیده نبودن بیده در توالت فرنگی بیده دار، لازم نیست زمان زیادی برای آموزش افراد در خصوص نحوه استفاده از آن صرف شود.
توالت فرنگی بیده دار ارزان تر است یا بدون بیده؟
توالتفرنگی بیده دار به دلیل داشتن نازل بیده و شیرسردوگرم و سایراتصالات ، قیمت بیشتری دارد و بسته به کیفیت شیرآلات و اتصالات ، تنوع قیمت دارد .

برای خرید توالت فرنگی به سایت فروشگاه تویلت toilet.ir  مراجعه کرده و از لیست قیمت های انواع توالت فرنگی مطلع شوید، شاید بتوانید به یک پاسخ قطعی در این خصوص برسید.


توالت فرنگی بیده دار بهتر است یا بدون بیده؟
نصب توالت فرنگی بیده دار ساده تر است یا بدون بیده؟

در حقیقت نحوه نصب توالت فرنگی بدون بیده و با مدل بیده دار هیچ تفاوتی ندارد، به این صورت که کل مراحل نصب توالت فرنگی معمولی شبیه به مراحل نصب توالت فرنگی بیده دار است.
تنها تفاوت نصب آن ها در این است که برای نصب توالت فرنگی بیده دار باید یک ورودی از شلنگ آب را به زیر در توالت فرنگی انتقال داد، تا آب از این طریق به بیده منتقل شود.
این کار می تواند هم از طریق مجری لوله کش و نصاب توالت فرنگی انجام شود و هم خود کابر می تواند به انجام آن اقدام کند.

برای مشاوره بیشتر و اطلاع از مدل ها و قیمت ها باماتماس بگیرید.