توالت فرنگی بیده دار بهتر است یا بدون بیدهمزایای متعدد توالت فرنگی همچون وارد کردن فشار کمتر به زانوها و کمر بسیاری از افراد را به سمت استفاده از این وسیله به جای توالت ایرانی سوق داده است.

میزان مصرف آب کدامیک کمتر است؟
با توجه به پیش بینی های انجام شده که نشان می دهد، جنگ جهانی بعدی در دنیا بر سر آب خواهد بود، از طرفی هزینه های پرداختی آب که روز به روز در حال افزایش است.
یکی از مهمترین سوالاتی یا نگرانی هایی که می توان برای مقایسه این دو وسیله پرسید این است که میزان مصرف آب تولات فرنگی بدون بیده کمتر است یا توالت فرنگی بیده دار؟
 بیده توالت فرنگی معمولاً به دو صورت مکانیکی و دیجیتالی وجود دارند که از طریق بازکردن شیرنصب شده روی فرنگی در مدل مکانیکی و یا فشار دادن دکمه مخصوص پاشش آب در مدل دیجیتالی آب از آن خارج می شود.
مقدار آب خروجی در بیده قابل کنترل است، یعنی می توان آن را در مصرف پایین تنظیم کرد، علاوه بر این از آنجا که آب خروجی از بیده دقیقاً بر روی محل مورد نظر برای شستشو پاشیده می شود، احتمال هدر رفتن آن بسیار کم می شود.
اما در توالت فرنگی بدون بیده باید شیر آبی که در کنار توالت به منظور آبکشی نصب شده را باز کرد و بعد آن را برای آبکشی استفاده کرد.

در این بین فاصله زمانی باز بودن شیر آب در توالت فرنگی بدون بیده بیشتر بوده و مقدار آب بیشتری هدر خواهد شد.

با توجه به این توضیحات مشخص می شود که میزان مصرف آب در توالت فرنگی بیده دار به دلیل امکان کنترل آن پایین تر از مدل بدون بیده است.

توالت فرنگی بیده دار بهتر است یا بدون بیده؟ توالت فرنگی بیده دار بهداشتی است یا بدون بیده؟

یکی از ویژگی های توالت فرنگی بیده دار که از آن به عنوان مزیت در این وسیله یاد می شود، عدم نیاز به هردو دست ویا کلن عدم نیازبه دست برای شستشو است.

مسئله ای که شاید برای بسیاری از افراد که نگران بهداشت دست خود هستند، اهمیت زیادی داشته باشد.
در صورتی که در توالت فرنگی بدون بیده باید با استفاه از دست شلنگ آب توالت فرنگی که شاید در طول روز چندین نفر از آن استفاده کردند را لمس کرد.

از طرفی از نظر برخی از منتقدان استفاده از توالت فرنگی بیده دار، همین مسئله عدم نیاز به شلنگ آب نشان دهنده غیر بهداشتی بودن آبکشی و شستشو با این وسیله است.
در حالی که به واقع این طور نیست، آب داخل بیده از طریق سیستم لوله کشی آب ساختمان وارد این وسیله شده و با فشار بالا به محل مورد نیاز برای شستشو پاشیده می شود.
لذا هیچگونه آب راکد یا مانده ای در داخل بیده توالت فرنگی برای شستشو وجود ندارد، که نگران آلودگی احتمالی آن باشیم.
به این نکته مهم هم توجه داشته باشید که طراحی بیده در توالت فرنگی های بیده دار کمی متفاوت است، بیده های دیجیتالی دارای سیستم تنظیم کننده فشار، دما و جهت پاشش آب را هستند.
همچنین در مدل های پیشرفته تر بیده از سیستم خشک کن خودکار نیز استفاده شده که نیاز به دستمال توالت و معضلات آلودگی بعد از آن را رفع می کند.
همین توضیحات کافیست تا بهداشت بالای استفاده از توالت فرنگی بیده درا مشخص شود.
توالت فرنگی بیده دار بهتر است یا بدون بیده4
استفاده از توالت فرنگی بیده دار راحت تر است یا بدون بیده؟
تصور کنید فردی که به تازگی عمل جراحی داشته، یا فرد مسنی که به دلیل کهولت سن نمی تواند به راحتی دست خود را دراز کرده یا خم شود، یا حتی کودکی که به تازگی از پوشک گرفته شده و قصد استفاده از توالت فرنگی را دارد.
به نظر شما برای چنین افرادی فشار دادن یک دکمه یا کشیدن یک دسته در کنار توالت فرنگی بیده دار راحت تر است، یا برداشتن شلنگ آب، باز کردن شیر، اقدام به شستشو با دست و بستن شیر آب؟
به طور حتم فشار دادن یک دکمه یا کشیدن یک دسته در کنار توالت فرنگی بیده دار که خود، کار شستشو را انجام داده و علاوه بر این درجه و جهت پاشش آب را تنظیم می کند و حتی در برخی از مدل ها دارای خشک کن است، بسیار ساده تر خواهد بود.
از طرفی سیستم گرم کن خودکار در بیده توالت فرنگی در کمترین زمان ممکن اقدام به گرم کردن نشیمن گاه توالت فرنگی می کند، که خود این مسئله می تواند بر احساس رضایت افراد در استفاده از این وسیله مخصوصاً در فصول سرد سال اضافه کند.
اما لازم به نظر می رسد به یک نکته مهم در این قسمت اشاره کنیم و آن عدم اطلاع عموم از نحوه استفاده از بیده در توالت فرنگی بیده دار است.
البته در خصوص در هر وسیله ای که تازه مورد استفاده عموم قرار می گیرد، این یک امر اجتناب ناپذیر است و طبیعتاً باید آگاهی های لازم در خصوص استفاده از آن به افراد داده شود.
که با توجه به پیچیده نبودن بیده در توالت فرنگی بیده دار، لازم نیست زمان زیادی برای آموزش افراد در خصوص نحوه استفاده از آن صرف شود.
توالت فرنگی بیده دار ارزان تر است یا بدون بیده؟دیج
با توجه به نوسانات بازار ارز واقعاً نمی توان جواب واقعی و مطمئنی برای این پرسش پیدا کرد که توالت فرنگی بیده دار ارزان تر است یا بدون بیده.
برای خرید توالت فرنگی به سایت فروشگاه تویلت toilet.ir  مراجعه کرده و از لیست قیمت های انواع توالت فرنگی مطلع شوید، شاید بتوانید به یک پاسخ قطعی در این خصوص برسید.
توالت فرنگی بیده دار بهتر است یا بدون بیده؟
نصب توالت فرنگی بیده دار ساده تر است یا بدون بیده؟

در حقیقت نحوه نصب توالت فرنگی بدون بیده و با مدل بیده دار هیچ تفاوتی ندارد، به این صورت که کل مراحل نصب توالت فرنگی معمولی شبیه به مراحل نصب توالت فرنگی بیده دار است.
تنها تفاوت نصب آن ها در این است که برای نصب توالت فرنگی بیده دار باید یک ورودی از شلنگ آب را به زیر در توالت فرنگی انتقال داد، تا آب از این طریق به بیده منتقل شود.
این کار می تواند هم از طریق مجری لوله کش و نصاب توالت فرنگی انجام شود و هم خود کابر می تواند به انجام آن اقدام کند.

برای مشاوره بیشتر و اطلاع از مدل ها و قیمت ها باماتماس بگیرید.